Nejznámnější Turecké destinaceAlanya

Letovisko Alanya leží na malém poloostrově ve Středozemním moři a v historii bylo významným centrem starověkých i středověkých civilizací, díky čemuž se zde nachází velké množství antických památek.
Těšit se zde můžete na obrovské hotelové komplexy, dlouhé pláže a sportovní vyžití všeho druhu.
Více informací o letovisku Alanya

Antalya

Antalya je město s velkým přístavem, které se nachází se na tureckém pobřeží Středozemního moře. Tato oblast je také známá jako Turecká riviéra. Město má přibližně 1,1 milionu obyvatel a je centrem stejnojmenné provincie a hojně navštěvovaným turistickým letoviskem.
Díky výborné kombinaci dechberoucích historických památek a příjemného středomořského pobřeží je Antalya ideálním turistickým letoviskem pro všechny druhy turistů, mířících do Turecka. Mezi přístavem a centrem města se nachází staré město zvané "Kaleici", které bylo vybudováno ještě v dobách řeckého osídlení Antalye. Mezi starými domy se proplétají úzké dlážděné uličky, a přestože jsou ve městě nyní hlavně hotely a obchody pro turisty, stále jsou zde na každém místě viditelné pozůstatky historického osídlení města. Významné stavby jsou například: Park Karaalioglu, Yivli Minare (Flétnový minaret), Kesik Minare (Useknutý minaret) nebo Üçkapılar (Hadriánova brána).
Více informací o letovisku Antalya

Bodrum

Bodrum je turecké přístavní město, nacházející se v provincii Muğla. Město leží poblíž řeckého ostrova Kós a nachází se zde mezinárodní centrum jachtingu a turistiky. Zajímavostí je, že zde stálo Mausólovo mauzoleum, jeden ze sedmi divů starověkého světa a narodil se zde řecký historik Hérodotos. Pokud toužíte po klidné dovolené a odpočinku, je město Bodrum výtečnou volbou.
Více informací o letovisku Bodrum

Kemer

Kemer je přímořské letovisko a provincie, umístěná v zálivu Antalye u pobřeží Středozemního moře, 40 km na západ od města Antalya. Čeká tu na vás typické středomořské teplé a suché počasí a teplé moře. Až do počátku 90. let byl Kemer klidné místo, ale v současnosti hraje tato destinace důležitou roli v cestovním ruchu Turecka. Hlavní cíle, které do této oblasti táhnou turisty, jsou moře s krásnými oblázkovými plážemi a nádherná příroda v okolí (například pohoří Taurus).
Více informací o letovisku Kemer


Side

Side je město antického původu, nacházející se na jihu Turecka v provincii Antalya a ležící na pobřeží Středozemního moře. V antickém období bylo Side hlavním městem regionu Pamfýlie. Díky dobře zachovaným zříceninám z římského období patří město k nejvýznamnějším archeologickým nalezištím celého Turecka a zároveň je v letních měsících vyhledávané turisty, díky svým písčitým plážím. Mezi památky Side patří amfiteátr z 2. století, který je jediným amfiteátrem ve východním Středomoří, jehož hlediště nebylo vyhloubeno ve svahu, ale vystavěno do výšky z kamene. Dále se zde nacházejí zříceniny Apollónova chrámu a Afroditina chrámu, zříceniny antických lázní a křesťanské baziliky z byzantského období.
Více informací o letovisku Side

Istanbul

Toto město bylo až do ruku 1923 hlavním městem Turecka (poté jej nahradila Ankara). Město je proslulé především tím, že se rozkládá na dvou kontinentech. Do historie se Istanbul zapsal pod různými jmény, jako například Byzantion, Konstantinopol nebo Cařihrad.
Oba kontinenty spojuje úžina Bospor. V evropské části města se nachází většina význačných památek a historické centrum města, jehož původ sahá až do dob Římské říše. Bospor je strategická mořská úžina, které slouží jako velmi vytížená dopravní tepna. Tato mořská cesta spojuje Černé moře s Marmarským mořem. Podle pověsti přepluli Bospor jako první Argonauti hledající zlaté rouno. Mezi nejznámnější památky Istanbulu patří Konstantinův sloup, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Hagia Sofia a další.
Více informací o městě Istanbul
see more on this page learn more about this

Objevte krásy Turecka - dovolená levně