Letovisko Alanya

        Město Alanya je mezi turisty velmi oblíbené plážové letovisko.Pláž v letovisku Alanya Je součástí provincie Antalya v oblasti Středozemního moře v Turecku, přibližně 166 kilometrů od dalšího známého letoviska - města Antalya. Díky přirozené strategické poloze města na malém poloostrově u pobřeží Středozemního moře pod pohořím Taurus, bylo město Alanya v historii významnou součástí všech říší, včetně byzantského a osmanského impéria. Proto se ve městě Alanya a v oblasti kolem něj nachází spousta historických památek. Díky středomořskému podnebí, přírodním zajímavostem a historickému dědictví je Alanya velmi oblíbenou tureckou destinací mezi turisty. Na turisty mířící do Alanye čeká nádherné teplé počasí, spousta možností sportovního vyžití, dlouhé a krásné pláže, hotelové komplexy, nespočet antických a jiných památek a každoročně pořádané kulturní festivaly.
Pohled na letovisko Alanya
První moderní hotel byl ve městě postaven v roce 1958 a od té doby se hotely přetahují o turisty mířící do Alanye. Údajně je turistům mířícím do Alanye k dispozici až 157 000 hotelových lůžek. První turisté nemířili do města kvůli antickým památkám a krásným plážím, ale kvůli jeskyni Damlataş, která se nachází na západní straně poloostrova a nabízí výborné mikroklima s průměrnou teplotou 22°C a 95% vlhkost vzduchu. V letních měsících převažují v Alanyi zejména turisté ze Skandinávie, Německa a Ruska.
Tip: Pokud toužíte poznat krásy tohoto oblíbeného plážového letoviska, podívejte se nyní na výhodné
last minute zájezdy do Turecka.

Zajímavostí je, že se v Alanyi nachází největší aquapark v Evropě a největší motokárová dráha Turecka. Někteří turisté do této oblasti míří také za lovem divokých koz a vepřů v oblasti přírodních rezervací.

Mezi nejzajímavější památky na poloostrově patří hrad Alanya z roku 1226 a většina ostatních památek ve městě se nachází uvnitř nebo poblíž hradu. Současný zámek byl postaven na stávajícím opevnění a slouží jako sídlo místní vlády a jako součást struktury opevnění města.Červená věž v městě Alanya V roce 2007 začalo město renovovat různé části areálu hradu, včetně byzantského kostela. Staré městské hradby obklopují většinu východní strany poloostrova a na části hradeb je volný vstup. Další významnou památkou v Alanyi je Červená věž, neboli Kizil Kule, což je 33 metrů vysoká zděná budova stojící v přístavu pod zámkem a ve které sídlí v současné době městské muzeum. Díky bohatému architektonickému dědictví je město Alanya členem Evropského sdružení historických měst a regionů.

Mapa: Mapa města Alanya a okolí
Webkamery: Webkamera 1, Webkamera 2
Aktuální předpověď počasí: Předpověď aktuálního počasí Alanya
Dlouhodobá předpověď počasí: Dlouhodobá předpověď počasí Alanya
aboutmedsonline.com insomniameds365.com

Objevte krásy Turecka - dovolená levně